Miluji psaní příběhů a miluji 1D, tady bych to příležitostně ráda spojila dohromady. Jsi-li hater, můžeš záložku klidně zavřít, tady Ti pšenka nepokvete =P Díky všem, kteří sem zavítají a nějakou chvíli pobudou!
Trailer k blogovému románu "I wanna be with you"

Řízení je tak... frustrující!

19. listopadu 2013 v 14:17 | P. |  Úvahy nad (ne)smrtelností chrousta
Čím více sedám za volant, tím více si uvědomuji, jak je řízení frustrující a leckdy zbylé nervy drásající činnost...


Od letošního semestru jsem do školy začala jezdit autem. Jelikož doprava z naší vesničky není z nejlepších a já musela po přednáškách pravidelně čekat na nádraží, dohodli jsme se s našima, že když už se Cheryl (mé autíčko :3) stala součástí naší rodiny, ať se stane součástí i mého studia.
Vyjíždím pravidelně okolo půl 7. ráno. Silnice jsou v té době plné, lidé se vydávají do zaměstnání, takže jsem málokdy cestou sama. A přestože jsem relativně klidný a tichý člověk, za volantem se ze mě stává nervózní řidič s počínající úzkostí. Ne však proto, že by mi jízda ostatních přišla pomalá. Spíš naopak.
Většina z vás jistě ví, že je v obcích zákonem stanovená rychlost 50km/h. Snažím se ji dodržovat, no zase se nešinu 40. Proč tedy mají ostatní potřebu se na mě neustále lepit, bodat mě světly do očí a v nebezpečných zatáčkách předjíždět?
Zrovna včera mě těsně před cedulí jednoho městečka vzal "myškou" jakýsi postarší muž, a kdybych nepřibrzdila, možná i ťukne o vůz protijedoucí.

Proto se ptám: mají takové riskování lidé zapotřebí? Proč každý někam pospíchá? Copak celkové životní tempo není už tak dost uspěchané? Mně osobně nezáleží, zda někam dorazím o minutu dřív nebo později. A když už opravdu musím být někde na čas, dám si rezervu…

Jak je to u vás? Chcete si někdy udělat řidičák? Nebo ho snad někdo už má? =)
zdroj obrázků: tumblr.com
 


Komentáře

1 Mončiča Mončiča | 21. listopadu 2013 v 19:05 | Reagovat

Ja síce vodičák nemám, ale určite si ho chcem spraviť, čo najskôr. Bavia ma autá a už sa nemôžem dočkať, kedy sadnem za volant. Každopádne nemám rada arogantných a drzých vodičov. Och vie ma to naštvať aj keď sedím v aute vedľa vodiča. -.-" Takže chápem o čom hovoríš. Aspoň na z polovice ;) keďže nejazdím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama